• Firmamız Ankara İl Sağlık Müdürlüğünden Ruhsatlıdır.
  • Telefon : 0312 336 66 20

Oksijen konsantratörü tamiriOksijen konsantratörü tamiri için firmamız ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Temel olarak havadaki gaz bileşenleri arasından oksijeni ayrıştırma görevini üstlenen bu cihazın etkin bir şekilde çalışabilmesi için periyodik olarak bakımının yapılması ve bazı parçalarının değişimi gereklidir. Bunun dışında herhangi bir şekilde çarpma, darbe ya da yanlış kullanım neticesinde zarar görmüş olan konsantratörün de en kısa sürede onarımının gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Alanında deneyimli ve uzman teknik personelimiz, sizlere günün her saatinde hizmet vermektedir. İşlevselliğini yitiren, ufak ya da büyük arızaya sahip cihazınızın en kısa sürede tamiratının gerçekleştirilmesi ya da konsantratör parça değişimi için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Medikal Oksijen Konsantratörü Bakım ve Tamiri

Uzun süreli kullanımı gerekli bir cihaz olan oksijen konsantratörü tamiri için zaman kaybetmemelisiniz. Tedavinin aksaması hasta açısından önemli risk durumları teşkil eder. Cihazın doğru, güvenli ve etkin bir şekilde çalışabilmesi için filtre sistemi oldukça önemlidir. Nitekim filtreler temel olarak ayrıştırma görevini yerine getirir. Ancak zamanla filtrasyonun işlevselliğini yitirmesi ya da diğer kullanım şartlarından dolayı işlevselliğini kaybetmesi gibi nedenlerden dolayı konsanstratör görevini doğru bir şekilde yerine getirmeyebilir ya da hiç bir şekilde çalışmayabilir. Sorunun kaynağı filtrasyon sistemi olabileceği gibi, daha farklı sebepler de olabilir. Her koşulda teknik ekibimiz cihazın bakım ya da diğer teknik sorununa bağlı problemini belirlemekte ve sizlere güvenli bir şekilde tamirat hizmeti sunmaktadır.

Konsantratörün önemli birimlerinden birisi de nemlendirme ünitesidir. Nemlendirme ünitesinin ideal oranda su ile doldurulması gerekir. Ünitenin zarar görmesi durumunda suyun doldurulması mümkün olmayacağı gibi nemlendirmenin sağlanması da mümkün olmayacaktır. Dolayısıyla nemlendirme ünitesinin verimli bir şekilde çalışmaması sonucunda nazal kanüller adı verilen ve burun kanallarına takılan ekipmana da oksijenin aktarılamaması sorunu meydana gelir. Burada acilen ilgili nemlendirme ünitesinin yeniden temin edilmesi ve gerekiyorsa filtrasyon değişiminin de gerçekleştirilmesi gerekir. Bu sayede nemlendirme ünitesi motorun çalışması ile birlikte görevini yerine getirecek ve konsantratörün olması gerektiği gibi çalışmasını sağlayacaktır.

Öte yandan akış hızının ayarlanabilmesi de önemlidir. Bu da cihaz üzerinde yer alan flowmetre adı verilen ayar ile mümkündür. Bu ayarın bozulması, ideal ölçüde basıncın ayarlanamaması anlamına gelir. Bu da cihazın tam verimli kullanılabilmesi açısından önemli bir engel teşkil eder. Bu yüzden eğer cihazın flowmetre ile ilgili bir sorunu varsa da, bu durumda yine tamirat talebinde bulunmanız gerekli ve önemlidir.

Öte yandan konsanstratör cihazı ve bu cihazın kullanımı için gerekli olan diğer teknik ekipmanlarının periyodik olarak bakımının yapılması ve hatta bazı parçalarının da değiştirilmesi gerekmektedir. Bu bağlamda genel olarak 5 bin saat kullanım süresi sonunda cihazın bakımının yapılması, en az 3 ay kullanılmış diğer tüm parçalarının pek çoğunun da değiştirilmesi gerekmektedir. Daha fazla bilgi ve her türlü tamirat, değişim talepleriniz için hemen şimdi bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Medikal Oksijen Konsantratörü Tamiri Fiyatı Ne Kadar?

Sağlıklı bir kullanım için cihazınızın bakımını kesinlikle aksatmamanız gerekiyor. Bu bağlamda teknik ekibimize güvenebilirsiniz. Firmamız tıbbi gazlar sektöründe uzun yıllardır; satış, teknik servis, dolum ve kiralama hizmetleri vermekte olup, her daim güven ve sağlığı ön planda tutmaktadır. Bu bağlamda sizler için olabilecek en uygun tamirat fiyatları teklif etmeye hazırız. Sizlere fiyat konusunda kesin ve net bir bilgi verebilmemiz için ise bizlerle iletişime geçerek cihazınızın parça değişimi ya da varsa da arızası hakkında tarafımıza bilgi aktarmanız gerekmektedir. Böylece sizlere en iyi fiyatı sunabilmemiz mümkün olacaktır.

 

 

Paylaş